fbpx

Pre vašu inšpiráciu tu uverejňujeme príbeh jednej našej chudnúcej klientky, ktorá má v sebe dušu literáta, tak ako ho zaznamenávala na stránke našej facebookovej skupiny. Príbeh je bez úprav. Nájdete ho na:

www.facebook.com/groups/SlimTeam.sk

Zdravím všetkých parťákov SLIMákov v tejto skupine.

Uplynulú sobotu som využila „deň otvorených dverí“ a absolvovala meranie na Inbody u doktorslim.sk na Lazaretskej.

Po konzultácii som sa dozvedela výsledky, aké som viacmenej očakávala, a keďže začať treba hneď, najneskôr od pondelka, tak som dnes začala. Milé moje izolačné kilečká navyše, zima končí, už vás nepotrebujem 🙂

Okrem toho som si minulý týždeň kúpila motivačné šaty. Fakt sú dobré, ale najlepšie v nich aj tak vyzerám s vtiahnutým bruchom, takže o dôvod viac zabojovať.

Rozhodla som sa poinformovať o tom, ako sa mi darí, aj vás – formou takejto obsiahlej live recenzie – ak ste členmi tejto skupiny, možno vás to bude zaujímať.

Dnes je síce len DEŇ 1, ale už som na niečo prišla: prvé zistenie dňa – káva sa DÁ piť aj bez mlieka. Nie je to úúúplne ono, ale dá sa. (mlieko mám nateraz zakázané)

Momentálne mám za sebou Dr.Slim raňajky, desiatu aj obed.
A dojmy? Nuž… 

Jedlá zo sáčku sú presne to, čo som si pod tým predstavovala. Čiže jedlá zo sáčku. Ale dá sa. Nie je to síce žiaden gurmánsky zážitok, ale ani nič hrozné. A to teda som relatívne prieberčivá osoba.

Keďže ovocie mám na najbližšie dva týždne taktiež zakázané a z povolenej zeleniny mám momentálne poruke len cuketu a baklažán, znovu som objavila, ako fantasticky chutí plátok jemne osolenej cukety ohriatej na panvici a jemne poprášenej čerstvo namletým čiernym korením s kvapkou olivového oleja.

Vyzerá to, že podobných objavov ma čaká v najbližšej dobe viac. Tak idem radšej na nákup – dnes to vyzerá na nejaké reďkovky, uhorky a kapustu.

Zajtra sa ozvem tiež – s aktuálnymi dojmami. Ktovie, možno ráno už budem mať v páse o 10 cm menej… držte palce.

Dnes som sa ráno zobudila s pocitom, že som tak trošku po žúre. V hlave mi mierne hučalo, asi ako keď ortodoxný kávičkár vynechá svoju dávku kofeínu. Tak mi došlo, že asi som počas uplynulého dňa stratila veľa minerálov. Vypila som zopár pohárov Budišu, dala si kávičku, raňajky a asi za dve hodinky to prešlo. Dnes som si ale preventívne v obchode kúpila aj Fatru a himalájsku soľ – vraj obsahuje viac draslíka ako bežná kuchynská soľ, tak uvidíme.

Dnes som ešte nerobila žiadne meranie ani váženie, lebo si myslím, že je priskoro, ale pocitovo už som v páse štíhlejšia ? Ani sa nedivím, z tela mi určite odišla nejaká voda a aj množstvá, ktoré konzumujem, sú menšie, ako moje bežné porcie, takže je to logické.

Stravujem sa poctivo diétne, ale budem úprimná, chýba mi „normálna“ strava. Lebo tieto polievky, hoci sú celkom jedlé (zatiaľ som mala kuraciu s rezancami a minestrone) a dezerty (na olovrant creme brulee) mi pripomínajú skôr dojčenskú stravu ako to, načo som bežne zvyknutá. Nuž, tak mi treba, nič nie je zadarmo. Potrebu zahryznúť si do niečoho ako normálny dospelý jedinec so zubami kompenzujem aspoň chrúmaním množstva karfiolu, reďkoviek a mozzarelly light.

Uvidíme, ako to pôjde ďalej, zatiaľ si verím, že to dám ???????

DEŇ 3 a 4

Včera som akosi nestíhala napísať koment, lebo ma popadol náhly záchvat upratovania, vrátanie skriniek a šuflíkov, tak som tento vzácny okamih nechcela premeškať.

Dnes teda pridávam stručné postrehy z 3. a 4. dňa diéty.

V zásade pohoda. Ráno mám síce zakaždým pocit, že som v noci bola na žúre, ale cca za hodinku-dve sa skonsolidujem a normálne fungujem. Pomáhajú tomu raňajky a káva. Podotýkam, že predtým pri normálnej strave som takéto stavy nemávala, takže moje telo asi pracuje trochu inak, ako bolo doteraz zvyknuté.

Hladná nebývam, napriek tomu, že konzumované porcie sú napohľad fakt dosť malé. Už mám aj svoje obľúbené jedlo, a to proteínové fussili – majú vcelku neutrálnu chuť a v kombinácii s tuniakom, rukolou a vajcom natvrdo, prípadne len s cesnakom a mozzarellou sú fakt dobré. Pri niektorých jedlách mi trochu prekáža taká tá umelá príchuť, ale už som prišla na to, že sa to dá prebiť jedlami ako šunka, biely jogurt, cesnak alebo nejaká vhodná zelenina, ktoré k nim primiešam.

Dnes ráno som sa odvážila.

Môj chudnúci cieľ je zbaviť sa 5 kg, ktoré na mne vytrvalo už niekoľko rokov sedia od momentu, kedy sa mi narodilo tretie dieťa, a žiaľ už nechcú odísť.

Po 3 dňoch ketostravy som dnes vážila o 1 kg menej ako zvyčajne. Nerobím si ilúzie, je mi jasné, že je to zväčša voda a nie tuk. No ale tak nie je to najhoršie. Môj manžel, ktorý od pondelka diétuje so mnou a má trošku viac tukových zásob ako ja, mal ráno mínus 4 kg.

InBody 270

Takže ideme ďalej, idem si spraviť na olovrant nugátový krém. Ešte som ho nemala, tak som zvedavá, ako bude chutiť. Dám potom vedieť 🙂

DEŇ 5 a 6

Nejak nestíham písať každý deň, takže zase sumár za včera a dnes.

Včera ráno na váhe mínus 200 g, dnes ráno mínus ďalších 300 g. Až mi je podozrivé, ako dobre to ide, ktovie, či nerobím niečo zle.

Chudnutie s doktorslim.sk

Dospela som totiž do fázy, že je pre mňa oveľa ľahšie nezjesť to, čo mám nateraz zakázané, ako zjesť 6x denne to, čo mám povolené 😀 To som teda fakt nečakala, takýto zvrat. Myslela som, že budem trpieť hladom pri pohľade na tie mňamky, čo denne chystám mojim deťom, ale nie. Aj keď… ktovie, či sú to teraz až také mňamky – varím totiž po pamäti, bez ochutnávania, a syn včera odmietol zjesť paradajkovú polievku, lebo vraj chutí nejak divne. Nuž, ani sa mu nečudujem, chúďatku. Ale dcéra ju zjedla. Povedala, že chutí ináč ako zvyčajne, ale že je dobrá. Tak hádam prežijú tieto dva týždne aj moje deti. Ešteže na palacinkách a špagetách nie je veľmi čo pokaziť.

Proteínové cestoviny

Čo ma veľmi udivuje, vôbec nemám chuť na chlieb alebo pečivo, dokonca ani na sladkosti. Akurát ovocie by som si dala furt. Pomaranče, banány, mandarinky… mňam. Minule som sa pomýlila a odhryzla som si z jablka, čo moje dieťa nezjedlo v škole na desiatu, ale hneď som sa spamätala a veruže som ho aj okamžite vypľula. Dosť komické to bolo, mali ste vidieť to zdesenie v mojej tvári 🙂

Ako som už naznačila, som tvor v jedle dosť prieberčivý a nie je to pre mňa úplne jednoduché, pojedať síce výživnú, ale pravdupovediac, nie práve delikatesnú stravu. Tak som začala (hrúza des) trochu podvádzať. Na raňajky namiesto müsli s vodou dám müsli s bielou Activiou. Na olovrant si robím Creme brulee alebo nugátový dezert namiesto vody s mliekom. Šak deci mlieka obsahuje len 0,5 g sacharidu, to prežije aj moja ketóza, a aj ja. Lebo výsledná chuť je neporovnateľná. Omeleta so syrom? Ha! Prásknem do nej jedno skutočné vajce (menej ako 1 gram sacharidov) a nejaký šampiňón alebo šunku a hneď sa dá jesť. Trošku ma potrápila paradajková polievka s bazalkou, pri ktorej to vyzeralo, že ju nedám, ale napokon som našla riešenie. Nie síce elegantné, ale účel svätí prostriedky v tomto prípade… Tiež som sa smiala sama na sebe, keď som do seba tlačila jednu lyžicu za druhou so zapchatým nosom, aby som necítila žiadnu pachuť… No a čo, nie je to síce nóbl, ale – chcem byť štíhla? Chcem! Tak hľadám spôsob, ako to pôjde. Nehnevaj sa, DoktorSlim, robím čo viem 🙂

A už sa mi stalo aj to, že som nejaké proteínové jedlo úplne vynechala alebo vymenila za zeleninu, tak som zvedavá, čo to robí s mojimi svalmi. Či mi náhodou nemiznú namiesto toho tuku, keď im nedám vždy predpísanú dávku… Veď uvidíme o týždeň pri ďalšom meraní.

Dnes sme sa boli konečne aj poriadne prejsť – takmer 3 hodinky svižným tempom v kopcovitom teréne račianskych vinohradov a lesa… krásne bolo, pozrite si fotky a nechajte sa inšpirovať, vybehnite zajtra niekam aj vy.

DEŇ 7 a 8

Včera ráno mínus 100 g, mínus jedna dierka na opasku. Prechádzka svižnou chôdzou dve hodinky. Na večeru kuracia polievka od Dr.Slim a výborný skutočný zapekaný karfiol normálne so smotanou, vajcom a mozzarellou – bola to mňamka a takmer bez sacharidov.

Dnes ráno sa mi asi pokazila váha – mínus 500 g. Ktovie, či nerobím niečo zle, keď to tak rýchlo ide dole 🙂

Bez yo-yo efektu

Teraz poobede som si bola zabehnúť – prvýkrát po 5 mesiacoch. Mám tu taký pekný okruh 2,2 km cez vinohrady, je mierne zvlnený, nie je to úplná rovina. Mala som v pláne dať pre začiatok dve kolá, cca 4,5 kilometra, ale nebola som si istá, ako budem vládať po takej dlhej pauze a ešte k tomu počas diéty. Prvé kolo som bežala s dcérou, čas taký celkom OK, potrebovala som jednu pauzu na vydýchanie, keď som dobehla na vrch kopca. Cítila som sa fajn, tak som išla aj druhé kolo, tentoraz sama. Keď som sa po dobehnutí pozrela na hodinky, skoro som odpadla – dala som to v takom čase, ako som behávala v lete, keď som mala super kondičku. Na ketóny sa tuším beží lepšie ako na cukor 🙂

Tak aby ste si náhodou nemysleli, že som to s chudnutím zabalila, dávam krátky update. Podrobnejšie nemám čas, musím prázdninovať 🙂

DEŇ 9 – zmena hmotnosti = 0 g

DEŇ 10 – plus 100 g. Žeby nejaké nové svaly?

DEŇ 11 – nestíhala som sa odvážiť

DEŇ 12 – mínus 400 g, mínus druhá dierka na opasku

Dnes poobede mám kontrolu u doktorslim.sk na Lazaretskej 3/A, celkom som zvedavá, čo zistím.

DEŇ 13 – mínus 600 g

DEŇ 14 – plus 200 g

Dnešným dňom prerušujem môj chudnúci experiment, nakoľko som dnes pozvaná na rodinnú oslavu, takže dovi dopo ketóza 🙂

Ak by som ho mala zhodnotiť, dopadol mierne nad moje očakávania.

Pri úvodnom meraní mi bolo diagnostikovaných 5,1 kg tuku, ktorý mám navyše a treba sa ho zbaviť.

Na začiatku som si dala môj čiastkový cieľ, že počas týchto prvých dvoch týždňov chcem spáliť 2 kg tuku, inak budem sklamaná.

Po meraní v piatok, na 12. deň od štartu, som mala menej o – tramtadadá – 2,3 kg tuku. A svalov som stratila len 0,1 kg, čiže v podstate nič.

Takže za necelých 12 dní som dosiahla 45 % svojho definitívneho cieľa. Čo si myslím, že je slušná efektivita.

Je to aj trochu vidieť, hoci polovičná pneumatika na brušku mi ešte zostala, a hlavne ja to cítim na oblečení.

výsledok 2 týždňov

Údajne sa mi aj zrýchlil metabolizmus a tak celkove by som mala byť v lepšom stave ako pred dvoma týždňami 🙂 Povzbudivé.

Počas tohto obdobia som nezaznamenala žiadne ťažkosti ani komplikácie. Nehladovala som, nestratila som energiu, nebolo to ani nejaké extra ťažké odolať normálnemu jedlu v mojom okolí, lebo som vedela, že je to dočasné a hlavne som už po 3 dňoch začala vidieť výsledky. Takže ma to motivovalo pokračovať. Jediná nevýhoda je asi to, že ráno sa mi ťažšie vstáva, a to aj vtedy, ak spím 8 hodín.

Mala som trochu výhrady k tomu, že je to umelá strava, neprirodzená, chémia atď…, ale myslím si, že v porovnaní s výsledkami, ktoré to prinieslo, mi tá trocha chémie za to stála. A hlavne ľudia, ktorí majú väčšiu nadváhu ako ja, by to mali vyskúšať, lebo čím viac nadváhy máte, tým rýchlejšie tie kilá idú dole. Najťažšie je zbaviť sa tých posledných. Pre mňa osobne to bolo veľmi motivujúce, že som videla v krátkom čase reálny výsledok.
Myslím, že napríklad aj nevesty, ktoré chcú byť na svadbe za hviezdy a majú kilo dve naviac, by to mohli oceniť.

Teraz si dám cca týždeň-dva pauzu a potom sa ku ketóze vrátim – ale nie v kuse, ale počas pracovných dní od pondelka do piatka a cez víkendy budem mať normálnu stravu – aby to nemalo negatívny vplyv na náš rodinný program, spoločné stolovanie atď.

Do letnej dovolenky určite chcem dať dole aj zvyšok a v plavečkách na pláži a pri bazéne budem za modelku. Dnes ráno som sa stretla na ulici so susedou, s ktorou som chodila minulý rok behávať, a tiež prejavila záujem byť modelka – tiež má navyše odhadom tak max. 2 kg, ale ani športom sa ich nevie zbaviť. Tak budeme ketózovať spoločne.

Moje predsavzatie na jar a leto – trochu viac sledovať, koľko cukru je obsiahnutého v tom, čo jem. Častejšie navariť nízkosacharidové jedlo. Vedome si užívať všetko, aj zemiaky, aj ryžu, aj cestoviny, aj koláčik. A týždenne mať aspoň 2-3 pohybové aktivity – beh aspoň tých mojich 4,5 km, bicyklovanie aspoň 30 km alebo prechádzku aspoň 1 hodinu.

Budem rada, ak teraz niekto z vás prevezme po mne štafetu a začne informovať o svojich zážitkoch s ketózou 🙂 Ide jar, bude to jednoduchšie, a hlavne to fakt ide rýchlo. Tak držím palce ✊