fbpx

Britský premiér Boris Johnson plánuje investovať desať miliónov libier do kampane proti obezite, ktorá bude zahŕňať aj zákaz reklamy na nezdravé jedlo. Urobí tak na základe vlastnej skúsenosti so svojím zlým zdravotným stavom, z ktorého obvinil aj svoju nadmernú hmotnosť.

Lepšie zdravie

Johnson dnes predstaví kampaň „Lepšie zdravie“ (Better Health), o ktorej sa predpokladá, že bude zahŕňať odporúčania pre lekárov, aby pre pacientov s nadváhou vydávali „predpisy na bicyklovanie“, podporí viac ciest pre cyklistov a tiež zákaz reklám na nezdravé jedlo pred deviatou hodinou večer.

„COVID-19 predstavuje pre nás všetkých alarm na uvedomenie si okamžitých a dlhodobých rizík spojených s nadváhou. Premiér preto jasne dáva najavo, aby sme túto situáciu využili na to, aby sme boli zdravší, aktívnejší a lepšie sa stravovali,“ povedal hovorca britskej vlády.

Reštaurácie budú musieť zverejniť počet kalórií v jedlách, ktoré ponúkajú, uviedol denník Daily Mail.

Johnson, ktorý sám bojoval so svojou nadmernou hmotnosťou, v apríli po nákaze koronavírusom potreboval hospitalizáciu na jednotke intenzívnej starostlivosti.

V sobotu publikovaná štúdia vládneho Úradu pre verejné zdravie (PHE) ukázala, že obezita zvyšuje riziko úmrtia na ochorenie COVID-19 o 40%.


Zdroj: agentúra AFP.