fbpx

Pohyb, pohyb a ešte raz pohyb!

Radi sa zapájame do osvety zdravého životného štýlu a pomáhame rozvíjať povedomie o spojení zdravia a pohybu.

V súlade s týmto presvedčením sme sa ako Centrum redukcie hmotnosti by doktorslim.sk so svojím vzdelávacím stanom zúčastnili 2 veľkých medzinárodných cyklistických podujatí, kde sme účastníkom a návštevníkom vykonávali meranie zloženia tela a poskytovali osvetu o zdravom životnom štýle.

Návštevnosť nášho stanu doktorslim.sk sa dostávala až nad limity našich fyzických schopností a takýto veľký záujem ľudí o svoje zdravie nás veľmi teší.

7.6.2019 ste nás mohli nájsť na Festina 24 hours MTB Slovak Open Championship v Campingu Belá – Nižné Kamence

Spokojná klientka

Na podujatie sme dorazili už v piatok podvečer, aby sme stihli vybaliť stan a pripraviť všetko potrebné. Počasie bolo krásne a všade okolo nás pretekári chystajúci sa na sobotný 24 hodinový MTB maratón. InBody 270 ešte zbalené  v prepravnej taške a prvý záujemca o meranie zloženia tela už stojí v stane ?

V sobotu, v deň pretekov, prichádzame už pred 7:00 ráno a všade okolo už vládne predštartovná horúčka a to tie správne teploty ešte len prídu. Deň sa vydaril nad očakávanie a naozaj sme nečakali teploty nad 30 stupňov kúsok od Terchovej. Bol krásny slnečný, aj keď horúci deň, ako stvorený na 24 hodinový maratón nadšencov horských bicyklov.

Interpretácia výsledkov merania

Ak vám napadlo, že ak vonku bolo nad 30 stupňov, tak v našom stane muselo byť aj 40, tak vám to napadlo správne ?. Ale ani táto prírodná sauna neodradila ani nás, ani záujemcov o meranie zloženia tela a diskusiu o zdravom spôsobe stravovania a životného štýlu. Čas letí ako šialený, meriame jedného záujemcu za druhým, okolo každú chvíľu prefrčí okolo nás pretekár na svojom horskom biku, no proste všetko je tak ako má byť.

Organizácia celých pretekov bola výborná, desiatky spokojných záujemcov o analýzu zloženia svojho tela zmeraných aj s odborným výkladom a diskusie o zdravom stravovaní prebiehali v podstate nepretržite. Večer som padol do postele v príjemnom hoteli v Zázrivej a už dávno som nespal tak dobre ?

Novopečení Majstri Slovenska v Ultramaratóne 24 hodín MTB.

Škoda MTB maratón

Jeden úžasný víkend za nami a ďalší pred nami. V sobotu ráno 15.6. už vybaľujeme na Škoda MTB maratón Rajecké Teplice, ktorý viedol krásnym prostredím Rajeckej doliny a pohorím Lúčanskej Malej Fatry. Štart aj cieľ pretekov je na kúpalisku Laura.

Škoda MTB maratón

Poučený z horúčav počas Festina 24 hours maratonu sa pohľad na veľké kúpalisko kúsok od stanu doktorslim.sk javí ako dovolenka. Teda len do chvíle, kým si človek neuvedomí, že je tu 700 pretekárov a minimálne raz také množstvo ľudí ako doprovod a fanúšikovská základňa ?.

Kúpalisko Laura, Rajecké Teplice, pred pretekmi.

Ak sme si mysleli, že na pretekoch v sobotu pred tým sme mali veľa ľudí, tak miera záujmu na pretekoch v Rajeckých Tepliciach nás veľmi skoro vyviedla z tohto omylu ?. Už o 10tej doobeda sme mali naplnené naše celodenné kapacity objednávkami na meranie zloženia tela a konzultácie až do 18tej večer. Takže ahoj kúpanie, veľmi rýchlo sme  pochopili, že toto žiadna dovolenka spojená s prácou čo nás baví nebude ?

Oba preteky MTB nadšencov (profesionálov, poloprofesionálov, či amatérov) boli úžasné. Či už z pohľadu množstva účastníkov, divákov, počasia, či perfektnej organizácii takýchto veľkých podujatí (dobrá práca bikepoint.sk). Sme hrdí na to, že sme mali možnosť sa zúčastniť a prispieť svojou troškou k budovaniu povedomia o zdravom životnom štýle, aktívneho pohybu, či len tak sa stretnúť a diskutovať s desiatkami, ak nie stovkami, zaujímavých ľudí.

Vzácna chvíľa oddychu.

Mission accomplished.

Ďakujeme usporiadateľovi bikepoint.sk za možnosť zúčastniť sa a čoskoro sa vidíme na ďalších podujatiach.